Rolety to praktyczny system, który spełnia funkcję ochronną naszych budynków

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ

Rolety materiałowe

Rolety wewnętrzne materiałowe to obecnie jeden z najbardziej popularnych systemów przesłon okiennych. Proste i wygodne w montażu, osłaniają pomieszczenia i niezwykle podnoszą estetykę każdego wnętrza. Rolety materiałowe idealnie pasują do okien PCV, aluminiowych i drewnianych, a po zamontowaniu stają się integralną częścią okna.

Rolety wolnowiszące

Rolety wewnętrzne wolnowiszące na wymiar, o różnej kolorystyce idealne do zwykłych, ale i nietypowych wymiarów okien czy ram. Można je montować do ściany, ramy okiennej lub do sufitu. Montaż rolet jest prosty, nie powinien sprawić większych trudności. Dostępne w wielu kolorach.

Rolety materiałowe wolnowiszące bezinwazyjne
Rolety wolnowiszące bezinwazyjne to standardowe rolety zaciemniające, najpopularniejszy system osłon okiennych, montowany bezpośrednio na ramie, przez co nie wymaga wiercenia w niej otworów.

Rolety materiałowe wolnowiszące FI-28 z osłoną
Rolety FI-28 z osłoną szczególnie polecane są do zasłaniania dużych powierzchni okiennych. Montuje się je do ściany lub do sufitu, pasują niemal do wszystkich wnętrz i stylu. Dzięki temu przy pomocy jednej osłony zasłonimy całe okno (jedno-, dwu- lub wieloskrzydłowe).

Rolety materiałowe „MINI” z prowadzeniem żyłkowym

Rolety „MINI” to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, są standardowo wyposażone są w system prowadzeń żyłkowych, który utrzymuje materiał przy szybie nawet przy uchylonych oknach zapobiegając swobodnemu „powiewaniu” tkaniny.

Rolety w kasecie

Rolety w kasecie charakteryzują się prostym i bezinwazyjnym montażem oraz łatwością w utrzymaniu czystości. Kasety wykonane są z aluminium lub PCV. Każda roleta wyposażona jest w mechanizm samohamujący. Występują w wielu kolorach i rodzajach materiału.

Roleta materiałowa w kasecie z prowadzeniem żyłkowym
Roleta materiałowa w kasecie z prowadzeniem żyłkowym zamontowana na oknie prezentuje się bardzo elegancko. Kaseta znakomicie chroni materiał przed kurzem co zapewnia długą trwałość produktu. System prowadzeń żyłkowych utrzymuje materiał przy szybie ograniczając swobodne „powiewanie” tkaniny.

Rolety montuje się bezpośrednio na ramie okiennej, co nie wymaga wiercenia w niej otworów.

Roleta materiałowa w kasecie z prowadnicą płaską
Roleta materiałowa w kasecie z prowadnicą płaską na oknie wygląda bardzo estetycznie, a umieszczenie jej w kasecie chroni materiał przed kurzem przedłużając trwałość produktu. System prowadnic utrzymuje uniemożliwia swobodne „powiewanie” tkaniny. Kaseta rolety w tym systemie jest przykręcana do listwy przyszybowej co pozwala na utrzymanie gwarancji okna, natomiast prowadnice są do niej przyklejane.

Roleta materiałowa w kasecie z prowadnicą przestrzenną
Rolety materiałowe bezinwazyjne umieszczone są w kasecie z prowadnicą przestrzenną. Kaseta zapewnia ochronę przed zanieczyszczeniami i kurzem, a system prowadnic utrzymuje materiał przy szybie zapewniając gwarancję dopasowania. Kaseta rolety w tym systemie jest przyklejana do ramy okiennej, nie wymaga wiercenia w niej otworów, co pozwala na utrzymanie gwarancji okna. Prowadnice przykleja się do listwy przyszybowej.

Rolety dzień - noc

Rolety Dzień-Noc wykonane są z podwójnej warstwy materiału, którą można dowolnie regulować. Posiadają one dwa różne stopnie przepuszczalności światła: wysoki w pasach transparentnych (delikatna, lecz bardzo wytrzymała siateczka) oraz niski w pasach zaciemniających (tkanina w wybranym kolorze). Taki system pozwoli nie tylko osłonić pomieszczenie przed promieniami słonecznymi, ale także może zastąpić zasłony i firanki i posłużyć jako element dekoracyjny pomieszczenia.

Rolety dzień noc wolnowiszące

Materiałowe rolety dzień noc wolnowiszące sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, montuje się je do ramy okna, ściany lub do sufitu. Bogaty wybór tkanin i kolorów pozwala dopasować je do każdej aranżacji pomieszczenia.

Rolety dzień noc wolnowiszące bezinwazyjne
Najpopularniejszy system osłon okiennych to rolety bezinwazyjne dzień noc. Są to standardowe rolety zaciemniające, montowane bezpośrednio na ramie okiennej. Wybierając ten model nie ma potrzeby wiercić otworów w ramie okna.

Rolety wolnowiszące FI-28 z osłoną
Wolnowiszące rolety FI-28 z osłoną szczególnie polecane są do zasłaniania dużych powierzchni okiennych. Montuje się je do ściany lub do sufitu, pasują niemal do każdego wnętrza i stylu. Dzięki temu przy pomocy jednej osłony zasłonimy całe okno (jedno-, dwu- lub wieloskrzydłowe).

Rolety dzień noc w kasecie

Zamontowanie na oknie rolety w kasecie tworzą estetyczną i wygodną instalację. Dzięki zamontowanym prowadnicą rozwijają się równo, są łatwe w utrzymaniu czystości.

Roleta dzień noc w kasecie z prowadzeniem żyłkowym
Roleta dzień noc z prowadzeniem żyłkowym dopełnia dekoracyjny wygląd wnętrza. Kaseta znakomicie chroni materiał przed kurzem co zapewnia długą trwałość produktu. Konfiguracja prowadzeń żyłkowych utrzymuje materiał przy szybie nawet przy uchylonych oknach. Rolety montuje się bezpośrednio na ramie okiennej, w związku z tym nie ma potrzeby wiercenia w niej otworów.

Roleta dzień noc w kasecie z prowadnicą płaską
Rolety dzień i noc z prowadnicą płaską poruszają się pomiędzy listwami przyszybowymi dzięki temu materiał jest znakomicie chroniony przed kurzem zapewniając długą trwałość produktu. Dodatkowo jej zaletą jest dodanie pomieszczeniu eleganckiego wyglądu. Kaseta rolety w tym systemie jest przykręcana do listwy przyszybowej co pozwala na utrzymanie gwarancji okna. Prowadnice natomiast są przyklejane do listwy przyszybowej.

Roleta dzień i noc w kasecie z prowadnicą przestrzenną
Roleta dzień noc z prowadnicą przestrzenną sprawia, że roleta utrzymuje się blisko okna nawet kiedy jest ono uchylone. Materiał porusza się przed oknem w prowadnicy o kształcie litery U. Roleta ta nie nadaje się do okien, które są blisko obrobione ponieważ kaseta odstaje od okna na około 6,5 cm. Kaseta rolety w tym systemie jest przyklejana do ramy okiennej, nie wymaga wiercenia w niej otworów, co pozwala na utrzymanie gwarancji okna, a prowadnice przykleja się do listwy przyszybowej.

Rolety dzień noc na wymiar

Roleta okienna powinna być tak dopasowana, aby zasłonić całą przestrzeń szybową, jednocześnie zaciemniając pomieszczenie. Montaż rolet jest prosty, a często ozdobny wygląd sprawia, że karnisze są niepotrzebne. Wybór rolet w kasecie to również świetne rozwiązanie dla okien dachowych.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie to jedne z najnowocześniejszych typów osłon okiennych. W roletach rzymskich nowoczesność jest synonimem absolutnej funkcjonalności. Rolety rzymskie dobrze wyglądają w pomieszczeniach klasycznych, jak i w nowoczesnych apartamentach gdzie stanowią eleganckie dopełnienie dekoracji. Są idealną alternatywą dla rolet zwijanych a nawet dla firan lub tradycyjnych zasłon.

Rolety rzymskie na wymiar

Wybór rolet rzymskich jest bardzo duży, można je wykonać na dowolny rozmiar. Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniej rolety rzymskiej należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Warto zastanowić się nad rodzajem i grubością tkaniny, mechanizmem sterowania, sposobem montażu czy też jej wykończeniem.

Rolety wewnętrzne montuje się na karnisz, do sufitu lub bezpośrednio do okna.

Rolety rzymskie na karnisz

Rolety rzymskie na karnisz to doskonały element wystroju każdego wnętrza. Wykonane z pomysłem zachwycą niejedną osobę. Są jednocześnie elementem przesłony, a w zależności od rodzaju materiału mogą występować samodzielnie lub z zasłoną.

Ich montaż jest bardzo prosty, na karnisz zakłada się wszyte w nie szelki lub rękawy. Ich największym atutem jest łatwa możliwość zmiany, w sytuacji gdy odświeżamy swoje pomieszczenie.

Plisy

Plisy to nowoczesna, elegancka, wszechstronna dekoracja, która zapewnia pomieszczeniu niepowtarzalny wygląd oraz wyjątkowo funkcjonalną formę osłon okiennych. Plisy to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących nowatorskich rozwiązań. Specjalny system (regulacja z góry i z dołu) umożliwia zasłonięcie dowolnego fragmentu okna, plisę można usytuować na środku okna, na dowolnym poziomie i rozsuwać w górę, dół albo w obydwóch kierunkach naraz.

Żaluzje plisowane

Żaluzje plisowane pozwalają na dowolność regulacji. Plisy wykonujemy z materiałów w różnych kolorach, a każda z nich powstaje z najwyższej jakości tkaniny, nie zmienia z upływem czasu swojego koloru. Najważniejszą zaletą tego typu rolet jest to, że można dopasować je do dowolnego wymiaru, są idealnie dostosowane na każdą szerokość i wysokość okna. Plisowane rolety góra dół są odporne na odkształcenia, są trwałe i zachowują elegancki wygląd przez długi okres czasu.

Plisy do okien dachowych z prowadnicami

Dachowe plisy z prowadnicami to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie. Prowadnice w tym systemie powodują idealne rozłożenie i utrzymanie właściwego naciągu tkaniny w dachowym oknie.

Roleta plisowana zamontowana na oknie dachowym zatrzymuje promienie słoneczne chroniąc pomieszczenie przed zbytnim nagrzaniem.

Montaż

Rolety plisy można montować na dwa sposoby: inwazyjny lub bezinwazyjny. Inwazyjnie montuje się wykorzystując wkręty i zaczepy, natomiast montaż bezinwazyjny to taki, który wykorzystuje uchwyty z możliwością regulacji do grubości profilu skrzydła okiennego. Plisa okienna nie stwarza większych problemów montażowych. Plisa przylega bezpośrednio przy szybie, dzięki czemu nie ogranicza otwierania okna bądź drzwi balkonowych. Plisy do okien dachowych z prowadnicami to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie. Prowadnice w tym systemie powodują idealne rozłożenie i utrzymanie właściwego naciągu tkaniny.

Żaluzje

Żaluzje okienne to nie tylko ochrona przed słońcem czy podglądaniem przez sąsiadów, ale także ważny aspekt dekoracyjny pomieszczenia. Żaluzje są łatwe w utrzymaniu czystości, można je dopasować do każdego wnętrza, to obecnie bardzo modny system wystroju okna. Ich wyjątkowa konstrukcja umożliwia sterowanie natężeniem oraz kierunkiem światła. Żaluzje zbudowane są z lameli obracalnych o 180 stopni, w zależności od rodzaju materiału z jakiego są zrobione wielkość poszczególnych lameli może być różna.

Żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane to niezwykle eleganckie, nastrojowe i klimatyczne osłony, które komponują się zarówno w nowoczesnych, jak i stylowych wnętrzach. Znakomicie zgrają się ze stylistyką wnętrz, w których dominuje drewno, aluminium i szkło. Niepowtarzalny wygląd i walory estetyczne, a przy tym bogata gama kolorystyczna żaluzji drewnianych zapewnia możliwość swobodnego dopasowania do koloru mebli, podłóg oraz różnych elementów wystroju wnętrza. Powstają z najwyższej jakości mieszanki drewna naturalnego, a każda z lameli zabezpieczona jest dodatkową warstwą lakieru.

Żaluzje aluminiowe

Żaluzje aluminiowe są jednym z najstarszych, ale nadal popularnych form osłon przeciwsłonecznych. Różnorodność rozwiązań daje szerokie możliwości aranżacji wnętrz, a ich największym atutem jest możliwość precyzyjnej regulacji kierunku i ilości wpadającego światła. Przechodzą one reaktywację, największą popularnością cieszyły się w latach 90-tych. Są wytrzymałe i odporne na wygięcia.

Montaż żaluzji

Wymiary żaluzji podaje się w zależności od sposobu i miejsca montażu. Należy wskazać, z której strony powinien być umieszczony mechanizm sterowania.

Żaluzje można zamontować za pomocą kołków, wkrętów lub specjalnych mocowań. Stopień trudności montażu żaluzji zależy od jej wielkości i rodzaju.

Warto pamiętać, aby żaluzji drewnianych nie montować w wilgotnych pomieszczeniach jak np. kuchnia czy łazienka, ponieważ drewno może ulegać zniekształceniom pod wpływem wody.

Wertikale

Vertikale (żaluzje pionowe) dodają uroku miejscu, w którym przebywasz, tworząc właściwą atmosferę do pracy lub wypoczynku. Są estetycznym, praktycznym i komfortowym rozwiązaniem do biur i mieszkań. System ten można zamontować w wnęce okiennej, do ściany lub do sufitu.

Moskitiery

Moskitiery – to siatki, instalowane w otworach okiennych, mające na celu ochronę przed insektami oraz nieczystościami. Wszystkie elementy, z których składa się ramka są odporne na działanie warunków atmosferycznych (ramka wykonana jest z aluminium), co gwarantuje moskitierze trwałość na wiele lat jej użytkowania. Moskitiery dostosowane są do wszystkich typów okien.

Moskitiery okienne

Moskitiery okienne – to siatki, instalowane w otworach okiennych, mające na celu ochronę przed insektami oraz nieczystościami.
Wszystkie elementy, z których składa się ramka są odporne na działanie warunków atmosferycznych (ramka wykonana jest z aluminium), co gwarantuje moskitierze trwałość na wiele lat jej użytkowania. Moskitiery dostosowane są do wszystkich typów okien.

Moskitiery drzwiowe

Moskitiery drzwiowe – to siatki, montowane za pomocą zawiasów do fasady budynku lub futryny drzwiowej, mające na celu ochronę przed insektami oraz nieczystościami.

Wykonanie moskitiery z wysokiej jakości aluminium jest odporne na działanie warunków atmosferycznych co pozwoli na użytkowanie jej przez wiele lat.

Moskitiery rolowane

Moskitiera rolowana występuje w wersji poziomej oraz pionowej i stosowana jest zarówno do okien, jak również drzwi balkonowych. Wyposażona w prowadnice oraz mechanizm sprężynowy, który pozwala szybko rozwijać i zwijać siatkę do kasety, tworzy szczelny układ zatrzymujący insekty i nieczystości z zewnątrz.

Moskitiery przesuwane

Moskitiera przesuwna doskonale sprawdzi się w dużych przeszklonych wnękach jak, balkony, tarasy, witryny, a także ogrody zimowe. Skrzydło moskitiery przesuwa się na prowadnicach górnej i dolnej. Skuteczna ochrona przed owadami, insektami oraz opadami z drzew, krzewów i kwiatów, dostosowane do każdego rodzaju okien i drzwi.

ROLETY WEWNĘTRZNE W REALIZACJACH

Więcej szczegółów

zapraszamy na strony naszych producentów